قانون جذب

چرا قانون جذب جواب نمیده؟ اصلی ترین و تنها دلیل نتیجه نگرفتن از قانون جذب

خب، قبل از شروع و بررسی این سوال که چرا قانون جذب جواب نمیده، ازتون میخوام این مقاله رو که در مورد قانون جذب هست رو بخونید. چون تو اون مقاله قانون جذب رو کامل توضیح دادم. این که چیه و چجوری میشه ازش استفاده کرد.

این از این، حالا میخوام اینجا در مورد این صحبت کنم چرا قانون جذب کار نمی کند! البته این پرسش یکم عجیب و فان هستش. چون وقتی داریم میگیم قانون یعنی داریم از یه چیز محکم و ثابت صحبت می کنیم.

اما بیاین ببینیم که چرا بعضیامون بعضی مواقع فکر می کنیم که این قانون از کار افتاده یا به ما یه نفر جواب نمیده. توی این پست میخوام هرچی سوال منفی در مورد قانون جذب تو ذهنتون هست رو بشورم و پاک کنم.

چرا قانون جذب کار نمی کند؟

چرا قانون جذب جواب نمیده

میخوام به همه دوستانی که فکر می کنند چرا قانون جذب کار نمی کند بگم که اشتباه می کنید. این یه قانون هست و بی خطا و هر لحظه داره کار می کنه. در واقع همین الان اگه به زندگیتون نگاهی بندازید متوجه میشید.

ما انسان ها یه عادت یا خصلت بدی که داریم اینه که وقتی با یه مشکلی چیزی رو به رو میشیم بجای اینکه یه نگاه به خودمون، به زندگیمون یا به درون خودمون بندازیم سریع دنبال یه چیزی یا کسی میگردیم که تقصیر رو بندازیم گردنش.

در رابطه با این قانون هم همینطور. ما به جای اینکه بیایم ببینیم مشکل از کجاست، کجای راه رو اشتباه رفتیم، وقتی نتیجه نمی گیریم سریع نا امید میشیم و میگم برو بابا این قانون مانونا کیلو چنده اینا همش چرت و پرته و… .

این کار بی فایدست! چون اون بالاتر هم گفتم. این یه قانونه. وقتی میگیم قانون یعنی دیگه هیچ حرفی توش نیست. هیچ شکی توش نیست. اگه فکر می کنی کار نمیکنه یه نگاه به درونت بنداز چون مشکل از توئه.

حالا جلوتر قشنگ براتون توضیح میدم که مشکل از کجاست و چطوری حلش کنیم. اما قبلش بیاین سوالاتی که در مورد اینکه چرا قانون جذب جواب نمیده رو بررسی کنیم و جواب بدیم.

قانون جذب دروغ است؟

آیا قانون جذب دروغ است

خدایی این سوال از اون سوالای واقعا غیر عقلانیه. اخه اینم شد سوال که قانون جذب دروغ است؟ البته من حق میدم به بعضی از دوستان که همچین سوالی بپرسن. میدونید چرا؟

چون الان واقعا رسانه ها و فضاهای مجازی پر شده از اطلاعات غلط و هر کی هم که از راه میرسه خودشو استاد معرفی میکنه و میخواد چیزی که یاد نداره و درک نکرده رو به بقیه هم یاد بده. این دسته اول بود.

دسته دوم دوستان دیگه ای هستند که برای اینکه فالور و دنبال کننده های زیادی رو برای خودشون جمع کنند میان همچین عنوان هایی رو بولد می کنند تا ازین راه به خواستشون برسند.

نتیجه این کارا میشه این سوالا که چرا قانون جذب جواب نمیده یا چرا قانون جذب کار نمیکنه و قانون جذب دروغ است! حالا واقعا این چیزا واقعیت داره که دروغه و فلانه؟ قطعا نه، همش چرته.

یه شعری از مولانا هست که میگه:

در جهان هرچیز چیزی جذب کرد
گرم گرمی را کشید و سرد سرد
قسم باطل باطلان را می کشند
باقیان از باقیان هم سرخوشند
ناریان مر ناریان را جاذب اند
نوریان مر نوریان را طالب اند
خوب خوبی را کند جذب این بدان
طیبات و طیبین بر وی بخوان

با توضیحی که حضرت مولانا در مورد جهان هستی و ساز و کارش و همچنین این قانون توی این شعرش داده، من می تونم همین الان از شما خداحافظی کنم و پایان مقاله رو اعلام کنم.

اما ازونجایی که میخوام خیالم کاملا ازین بابت راحتشه که این مقاله براتون واقعا مفید و کاربردی و کارساز باشه، هنوز ادامه میدم به توضیح و نوشتن.

آیا قانون جذب واقعیت و حقیقت دارد؟

ببینید بچه ها، یه دقیقه از اطلاعات غلطی که توی ذهنتون ذخیره کردید فاصله بگیرید. و ببینید که هرچیزی تو این دنیا داره روی نظم پیش میره و این نظم توسط این قانون داره انجام می گیره.

حتی توی ضرب المثل هایی که از قدیم هستند این موضوع تایید شده مثلا؛

مار از پونه بدش میاد، در خونش سبز میشه.

کبوتر با کبوتر باز با باز، کند همجنس با همجنس پرواز. پس سوال اینه که؛

آیا قانون جذب وجود دارد و واقعی است؟

جواب بله است. قانون جذب وجود دارد و واقعی است. این اصلا چیز عجیبی نیست بچه ها، توی زندگی روزمره خودتونو نگاه کنید. مثلا اگه دقت کنید می بینید که ورزشکار ها با ورزشکارها میگردند. مثلا دلال ها با دلال ها. معتاد ها با معتاد ها و… .

دقیقا همون مثال کبوتر با کبوتر باز با بازه. حالا بگید ببینم این عجیبه؟ ما هر روز داریم میبینم که این قانون داره با دقت کار میکنه اما توجهی نمی کنیم بهش.

چرا قانون جذب عمل نمی کند و جواب نمی دهد؟

خب، تا اینجا با این توضیحاتی که نوشتم فهمیدید که این قانون هر لحظه داره کار میکنه. پس دیگه سوالاتی مثل چرا قانون جذب کار نمی کند، چرا قانون جذب عمل نمی کند و جواب نمی دهد رو بذارید کنار.

این سوالات رو بذارید کنار تا بریم سر موضوع اصلی. همون موضوعی که همه مشکلات و سوالات اشتباه ازش نشات میگیره و ندونستنش باعث همه این پرسش ها شد.

چرا از قانون جذب نتیجه نمی گیریم؟

دلیل اینکه چرا ما از قانون جذب نتیجه نمی گیریم خیلی سادست. چون دقیقا نفهمیدیم که این قانون چیه و چیکار میکنه. شاید الان بگید که نه من میدونم و خیلی ساله که کتاب میخونم، سمینار میرم، دوره شرکت میکنم و… و من قشنگ میدونم چیه.

اما من در جواب بهتون میگم اینا رو یه دقیقه بذار کنار، بعداز این همه تلاش چه نتیجه ای بدست آوردی؟ و اگه تو بگی هیچی من میگم که تو چیزی نمیدونی. و وقتی شما با همچین جوابایی رو به رو بشید احتمال زیاد این فکر به ذهنتون خطور میکنه که واقعا چرا قانون جذب کار نمی کند؟

میدونید چرا توی زندگی خیلیا قانون جذب جواب نمیده؟ البته اینو یادتون باشه که این قانون لحظه به لحظه توی زندگی همه انسان ها داره کار میکنه اما ما اینجا منظورمون از کار نکردن اون استفاده آگاهانه برای خلق خواسته هامونه.

خب حالا میدونید چرا قانون جذب جواب نمیده؟

چون ما فکر می کنیم قانون جذب به عبارات و جملات تاکیدی ما جواب میده. فکر می کنیم به اون تصویری که هر چند روز یه بار یا چند هفته یه باری که توی ذهنمون تصورش می کنیم جواب میده که من بهتون میگم که قانون جذب اینجوری کار نمی کنه و به این ها جواب نمیده.

قانون جذب به باورهای ما جواب میده، بله. قانون جذب به اون فکر هایی در ما جواب میده که اینقدر تکرار شدند که وارد سطح ناخودآگاه ما شدند و تبدیل به باورهای ما شدند.

اگه بخوام یه روند کلی از شروع تا پایان و لحظه نتیجه گرفتن از قانون جذب بگم اینطوریه که؛

ما یه چیزی رو میبینیم و می شنویم، دیدن و شنیدن باعث به وجود اومدن یه سری افکار در ما میشه. این افکار یه احساسی رو در ما شکل میدن. تا اینجا هیچ خبری از قانون جذب نیست، چون هنوز نوبتش نرسیده. اما وقتی اون چیزی که دیدیم و شنیدیم چندبار با همین روند تکرار بشه به عنوان باور وارد سطح ناخودآگاه ما میشه.

و اینجاست که نوبت قانون جذب میشه و کارشو شروع میکنه. چون طرف حساب قانون جذب ذهن ناخودآگاه ماست. این قانون از ضمیرناخودآگاه ما دستور میگیره نه از چیزی دیگه ای. حالا فهمیدید چرا نتیجه نمیگیریم؟ چون چیزی که میخوایم باید وارد سطح ناخودآگاه ما بشه تا به واقعیت تبدیل بشه.

سخن پایانی:

توی این پست من سعی کردم خیلی خلاصه این بحث رو توضیح بدم که چرا از قانون جذب نتیجه نمی گیریم. میخوام توی مقاله بعدی اگه موافق باشید در مورد این توضیح بدم که چرا بعضیا با این که خیلی وقته دارن آموزش می بینند و دوره شرکت می کنند اما نتیجه ای نمی گیرند.

دوستان در ضمن اینم بگم که من چیزایی که دارم میگم فقط و فقط تجربه خودمه من اینجا به عنوان یه دوست دارم اینارو براتون میگم نه یک استاد. چون منم دوره زیاد شرکت کردم کتاب زیاد خوندم و مثل همه شما و نتیجه نمی گرفتم اما خب گیر کارمو پیدا کردمو موفق شدم. برای همین میخوام به اونایی که مثل خودم بودن کمک کنم.

امیدوارم این مقاله براتون مفید واقع بشه. خیلی خوشحال میشم اگه نظرتونو از طریق کامنت ها بهم بگید.

‫2 دیدگاه ها

  1. درود من کاملا موافقم که قانون جذب‌ کار میکنه ولي بايد کمی صبور باشيد هر چيزی به‌ وقتش اتفاق می‌افتد هيچ چیزی اتفاقي نیست متشکرم

    1. درود. بله کاملا درسته، وظیفه ما اینه که باور رسیدن به خواسته هارو در خودمون بسازیم، باقی کار رو جهان هستی خودش بلده چکار کنه. ممنون از نظرتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا