انگیزشی

جملات تاکیدی مثبت برای جذب خواسته ها+نحوه ساخت آنها

تقریبا میشه گفت همه ما در قرن حاضر، کم و بیش چندباری اسم جملات تاکیدی یا عبارات تاکیدی رو شنیدیم. این جمله ها با جملات انگیزشی فرق دارند و اگه تا حالا ازشون استفاده نکردید، قضیه یکم ناخوشایند بنظر میاد.

قبول دارم اینکه به خودتون بگید چقدر عالی هستید یا بگید من ثروتمندم ممکنه یکم عجیب بنظر بیاد. یا ممکنه با خودتون بگید راه های بهتری هم وجود داره که منو به هدف برسونه. درسته راه و روش های زیادی هست ولی باید بدونید تکرار عبارات و جملات تاکیدی هم یکی از همون بهترین راه ها برای دستیابی به هدف ها در زندگی هستش.

در ادامه مطلب من میخوام شما رو با این جملات بیشتر آشنا کنم تا بفهمید این جملات تاکیدی چه تاثیراتی دارند و چجوری میتونید این جمله ها رو بسازید و استفاده کنید.

جملات تاکیدی چیست؟

جملات تاکیدی چیست

جملات تاکیدی مثبت جمله های قدرتمندی هستند که ماهیت مثبتی دارند و ما میتونیم برای غلبه به عادت ها و افکار منفی ازشون استفاده کنیم. عبارات تاکیدی همون جمله هایی هستند که اغلب در طول روز تکرار میشن و در ضمیرناخودآگاه ما فرو میرند. این جملات قدرت عظیم خودشونو برای تحقق هدف های ما در دنیای بیرون آزاد می کنند.

این به اون معنی نیست که هر کلمه ای که به زبون میاریم نتیجه ای به همراه خودش داره، نه اینجوری نیست. چون برای تحریک ضمیرناخودآگاه به عمل، کلمه های ما باید با توجه، قصد و احساس ادا بشن.

خیلی مهمه که مراقب اون چیزی باشیم که توی ضمیرناخوداگاه ما میشینه. جملات تاکیدی که چه توسط خودمون یا بقیه بصورت ناخواسته وارد ذهن ما میشن با تکرار و تاکید قدرت میگیرند و روی رفتار و اعمال ما تاثیر مثبت یا منفی میذارند.

ما میتونیم از جملات تاکیدی مثبت برای افزایش یا ایجاد انگیزه و خواسته های دیگه در زندگیمون استفاده کنیم. کلماتی که تکرار می کنیم در نهایت روی ضمیرناخودآگاه و رفتار ما تاثیر میذارند و باعث میشن قانون جذب برای ما کارساز باشه.

اثر جملات تاکیدی مثبت:

 • خواسته هایی هستند که میخوایم در زندگی برامون اتفاق بیفتند. مثل ایجاد انگیزه یا افزایش اعتماد به نفس و…
 • اونها اعلامیه هایی هستند که با کلمات مثبتی بیان میشن تا ما رو به وضعیتی که میخوایم برسونند.
 • این جملات ابزاری عالی برای تغییر طرز فکر، نگرش و انگیزه هستند.
 • عبارات تاکیدی، افکار قدرتمند مثبتی هستند که میتونند روی ضمیرناخودآگاه ما تاثیر بذارند.

اهمیت و تاثیر جملات تاکیدی

جملات تاکیدی یکی از تمرین های رشد فردی هم هست. ضمیرناخودآگاه ما کلمات و افکاری رو قبول میکنه که بیانگر و توصیف کننده یه موقعیت واقعی میدونه. به همین دلیلم هست که تلاش میکنه تا کلمات و افکار ما رو با واقعیت همسو کنه.

این یعنی اینکه اگه شما بیشتر مواقع با خودتون میگید به دست آورن پول توی این دورو زمونه کار سخت و دشواریه، ضمیرناخودآگاه حرف شما رو قبول میکنه و موانعی رو سر راه شما قرار میده تا چیزی که گفتید رو به واقعیت تبدیل کنه.

شما میتونید با جمله هایی که اغلب تکرار می کنید، ناخودآگاه خودتونو تحت تاثیر قرار بدین پس ازین به بعد مراقب باشید که کلمات مناسبی رو انتخاب کنید.

اگه مدام به خودتون بگید که ثروتمند هستید، راه هایی رو پیدا می کنید که فرصت هایی برای ثروتمند شدن رو در اختیار شما قرار میدن و بهتون انگیزه وارد میشه تا ازین فرصت ها استفاده کنید.

آیا جملات تاکیدی تاثیر دارد؟

ببینید دوستان، افکاری که ما از طریق کلمات خود بیان می کنیم، زندگی ما رو شکل میدند. این کار اغلب بصورت ناخودآگاه انجام میشه. کمتر کسی وجود داره که به افکار خودش و کلماتی که در حین فکر کردن استفاده میکنه، توجه کنه.

اکثر مردم اجازه میدند که شرایط و موقعیت های بیرونی تعیین کنند که در مورد چه چیزی فکر کنند. در این حالت آزادی ای وجود نداره. چون شما داری اجازه میدی که دنیای بیرون روی زندگی و رفتار شما تاثیر بذاره.

اگه افکار و جملاتی رو که در ذهن خود تکرار میکنید رو آگاهانه انتخاب کنید، قطعا زندگی شما شروع به تغییر می کنه. شما از طریق قانون جذب موقعیت ها و شرایط جدیدی رو برای خودتون ایجاد میکنید و اینجاست که شما میفهمید که جملات تاکیدی واقعا روی زندگی ما اثر دارند.

چگونه جملات تاکیدی بسازیم یا بنویسیم

چگونه جمله های تاکیدی بسازیم

نوشتن جملات تاکیدی موثر نباید به یه فرآیند دشوار یا خسته کننده تبدیل بشه. یه جای آروم و ساکت رو انتخاب کنید که بتونید در اون تنها باشید. باید بتونید روی ساختن این عبارات تاکیدی مهم تمرکز کنید تا عزت نفس شما رو تقویت کنند. مواردی که در ادامه میخونید به شما کمک می کنند جملات تاکیدی مناسب با شرایط خودتونو بسازید.

1. انتخاب یک فکر منفی و نوشتن متضاد آن

یکی از فکرهای منفی ای که در مورد خودتون دارید رو انتخاب کنید و مخالف اون رو بنویسید تا با اون باور منفی نسبت به خودتون مقابله کنه. برای مثال ممکن شما اغلب به این فکر کنید که: من اشتباهات زیادی رو مرتکب میشم. در این مورد شما باید یه جمله مثل: من توانمند هستم و از پس هرکاری برمیام، بنویسید.

2. جملات و عبارات تاکیدی خود را کوتاه کنید

وقتی دارید جمله ای رو میسازید به این نکته توجه داشته باشید که باید اونا رو کوتاه کنید تا راحت تر بتونید بخاطر بسپریدشون. پس حواستون به این نکته خیلی مهم باشه.

3. جملات تاکیدی خودتونو با “من” شروع کنید

عبارات تاکیدی رو سعی کنید با “من” شروع کنید. چرا؟ چون شما دارید در مورد خودتون اظهار نظر می کنید. بنابراین اگه جمله ها رو من شروع کنید خیلی موثر تر میشن. مثلا جمله: من انتخاب می کنم مثبت باشم خیلی بهتر از جمله: افکار مثبت به ذهن من می آیند، هستش.

4. جملات تاکیدی رو در زمان حال بنویسید

در زمان حال بنویسید. طوری بنویسید که انگار همین الان در حال تجربه خواسته هاتون هستید نه در آینده قراره تجربشون کنید. به عنوان مثال: من ماهیانه 10 میلیون درآمد دارم خیلی بهتر از جمله: من ماهیانه 10 میلیون درآمد خواهم داشت، هست.

بهتره برای رسیدن به هدفتون چارچوب زمانی تعیین نکنید. مثلا تعیین نکنید که قراره تو دوماه آینده قراره به درآمد ماهیانه 10 میلیون تومان برسم. چون ما از چیزی خبر نداریم و نمیتونیم دقیقا متوجه بشیم کی قراره به خواستمون برسیم.

5. با این جمله ها شروع نکنید!

جملات تاکیدی خودتونو با “من میخواهم” یا “من نیاز دارم” شروع نکنید. شما نمیخواید تایید کنید که احساس نیاز و کمبود چیزی رو توی زندگیتون دارید. در عوض از جمله های خودتون به عنوان ابزاری برای سپاسگزاری و بودن آنچه میخواهید باشید بنویسید.

6. عبارات تاکیدی خود را بصورت مثبت بنویسید

اگه بخودتون بگید که رفتار و افکار منفی رو کنار میذارید، تمرکز شما به روی اونها خواهد بود نه برچیزی که میخواید انجام بدید و باشید. کلماتی مثل “نمیکنم”، “نمیخواهم”، “نمی توانم”، “نه”، “نمی کنم”، “در حال ترک فلان چیز هستم”، رو وارد نکنید. بجای اینکه بگید من افکار منفی را از بین میبرم یا ترک می کنم، بیاین بگین از اینی که الان هستم خوشحال و راضی ام.

7. جمله هایی رو بنویسید که کارساز باشند

اگه جمله هایی که می نویسی رو باور نکنی یا نداشته باشی اقداماتی در راستای اونا انجام میدی و همیشه هم شک خواهی داشت و مطمئن باش که نمی تونی به چیزایی که میخوای برسی. اگه جمله ای که می نویسی باورش برات سخته یکی دیگه بنویس که حس بهتری بهت بده و بتونی باورش کنی.

جملات تاکیدی را چند بار تکرار کنیم

شما باید اونقدر جمله موردنظر خودتونو تکرار کنید که ملکه ذهنتون بشه. اینجوری کم کم به ضمیرناخودآگاه شما راه پیدا میکنه. توی کتاب قوانین موفقیت در شانزده درس از ناپلئون هیل نوشته که حتی اگه یه دروغ وقتی خیلی خیلی تکرار بشه تبدیل به واقعیت میشه! پس تا جایی که میتونید با احساس خوب جمله ای رو که میتونید باور کنید رو تکرار کنید. اگه در طول روز نتونستید تکرار کنید حتما حتما یکی صبح وقتی از خواب بیدار شدین یکی شب قبل از خواب حتما جمله تاکیدی خودتونو حداقل 100 بار تکرار کنید.

چقدر طول میکشه تا جمله های تاکیدی مثبت یا خواسته ها به واقعیت تبدیل بشن؟

همونطور که میدونید واقعا نمیشه تایم مشخصی رو گفت، اما خب یسری نکته براتون توی لیست زیر آوردم که کمکتون میکنه.

 1. برای تحقق، یکپارچگی لازمه.
 2. تحقق خواسته مستلزم ثبات و کار مکرر هست.
 3. زمان خاصی رو نمیشه تعیین کرد.
 4. همه چیز به شما بستگی داره و هر فرد با فرد دیگه ای فرق داره.
 5. برای بعضیا یه هفته طول میکشه برای بعضیا 6 ماه!
 6. مهم ترین چیز برای تحقق، باور شماست.

لیستی از عبارات و جملات تاکیدی مثبت

لیستی از جملات تاکیدی مثبت

از لیست جملات تاکیدی زیر مواردی رو که بیشتر از همه بهش احساس خوب دارید رو انتخاب کنید و تکرار اونو توی روتین صبحگاهی خودتون بذارید و منظم تکرارش کنید.

 • من نویسنده، تهیه کننده و کارگردان زندگی خودمم.
 • روز به روز در حال بهبود زندگی خودم هستم.
 • من میتونم در هر موقعیتی آروم و ریلکس بمونم.
 • خداروشکر من سالمم و همیشه از بدنم مراقبت میکنم.
 • من هر روز شادی و لذت رو تجربه می کنم.
 • من انرژی و قدرت لازم برای انجام هرکاری رو که میخوام دارم.
 • یک منبع دائمی و نامحدود ثروت دائما در من جریان دارد.
 • من شهامت دنبال کردن رویاهام و تحقق آنها را دارم.
 • من رفاه و موفقیت رو به زندگی خودم جذب میکنم.
 • هر روز به تکمیل اهدافم نزدیکتر میشم.
 • من رابطه خوب و محبت آمیزی با افراد مهم زندگیم دارم.
 • همه چیز در زندگی من هر روز بهتر از دیروز میشه.
 • من آهنربای فرصت هایی هستم که زندگی منو بهبود میدن.
 • من هر روز شادی و عشق رو تجربه می کنم.
 • هر روز اتفاق های شگفت انگیزی در زندگی من رخ میدهد.
 • روز به روز به سمت وزن مورد نظرم در حال پیشرفتم.

اینم از جملات تاکیدی مثبت برای موفقیت. اگه دوست داشتید می تونید از جملات انگیزشی کوتاه هم استفاده کنید. سعی میکنم این مقاله رو چندباری آپدیت کنم. راستی خوشحال میشم اگه توی قسمت کامنت ها بگید شما از چه عبارات تاکیدی ای برای خودتون استفاده می کنید! منتظر پیام هاتون هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا